Siemens-direktør permittert

Oslo (ANB-NTB): Siemens-direktør Frank Almaas er permittert med umiddelbar virkning etter at han tirsdag ble siktet for korrupsjon.

Fotball Live

søndag 21. mar. kl. 20:00
Viking - Brann

Kampstart om:

3 dager 9 timer 28 min. 42 sek.
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Kvinnherad  Stord 
Publisert 12.12.2007 kl 18:13 Oppdatert 12.12.2007 kl 18:20

Tips ein venn på e-post:

Også Siemens' tidligere styreformann Hans Lødrup og selskapet i seg selv er siktet i saken.

I alt har Økokrim tatt ut femten siktelser mot personer i Forsvaret og Siemens, og politiet har gjennomført flere razziaer.

– Beslutningen om permitteringen ble tatt i samråd med Almaas selv, sier administrerende direktør i Siemens Per Otto Dyb i en pressemelding. Bakgrunnen for siktelsene skal være en golftur til Alicante i 2004 der Siemens skal ha betalt for fire personer som var ansatt i Forsvaret. Det samlede beløpet skal ifølge selskapet være på rundt 17.400 kroner.

– Vi ser selvfølgelig svært alvorlig på saken, sier Dyb, og legger til at turen var et brudd med selskapets interne retningslinjer. Almaas var direktør for divisjonen Energy and Automation og direktør Anne Marit Panegstuen tar over ledelsen av divisjonen inntil videre. (ANB-NTB)

Alice i eventyrland

Kultur www.kvinnheringen.no: Folkehøgskulen har mange gode kort på handa til premieren på «Alice i Eventyrland» laurdag kveld. Les meir

Omkom i arbeidsulukke

Nyhende www.kvinnheringen.no: Ein mann omkom i ei arbeidsulukke på Halsnøy onsdag ettermiddag. Les meir

Arbeidsulukke i Eidsmarka

Nyhende www.kvinnheringen.no: Ein arbeidar er skadd i ei arbeidsulukke under anleggsarbeid i samband med bygginga av den nye Halsnøy skule i Eidsmarka. Les meir

Pris til Umoe Schat-Harding

Nyhende www.kvinnheringen.no: Umoe Schat-Harding fekk onsdag «Merket for god design» for den nyutvikla livbåten FF1200. Les meir

Rekord-erstatningar

Nyhende www.kvinnheringen.no: Berre sidan jul reknar forsikringsbransjen å måtta betala ut rundt 750 millionar kroner i frost- og vassskadar på landsbasis. Les meir

Dagens mest leste saker

Frafall i skolen

Hver tredje elev dropper ut av videregående skole. Frafallet er størst blant gutter på yrkesfag.

Les kommentaren

Siste bildeserier

Drømmestart for nye Kollen

I helga var det endelig klart for første verdenscup i nye Holmenkollen.

Se bildene her!

Årets første båtmesse

Bård Eker avduket blant annet en helt ny Hydrolift under messen "Sjøen for alle" på Lillestrøm.

Se mange båtnyheter her

Trangt for gigant

Det gjelder å ikke skrape opp cruiseskipet til 5,3 milliarder kroner. Sjekk hvordan det gikk.

Se bildene her

Lesernes vinterbilder

10 siste innenriks

Tips oss

Telefon: 53 48 21 45
E-post: redaksjon@kvinnheringen.no

Kontakt oss

Sentralbord: 53 48 21 30
Postadresse: Kvinnheringen
5460 Husnes

Annonser

E-post: annonse@kvinnheringen.no
Marknadssjef: Haldor Herland
Telefax: 53 48 21 55

Redaksjonen

Ansvarleg redaktør: Tomas Bruvik

Redaktøransvar