Kirkenes (ANB): Finnmarkingen Nils-Espen Mathisen har samlet flere hundre capser, men kun de fineste får hedersplassen på soverommet.
Han er ikke sikker på hvordan det startet, men plutselig begynte det å gå sport i å samle på capser.
– Jeg begynte å lure på hvor mange forskjellige capser det var mulig å få tak i, sier 30-åringen til Finnmarken.
Men det er ikke alle slags capser Mathisen samler på.
– Jeg samler mest på de med bokstaver og motiver, sier han.
Den nyeste favoritten i samlinga er en sort og rød caps med en steinbukk på.
– Jeg er jo født i steinbukken, så en sånn måtte jeg jo ha, sier Mathisen.
Antallet i samlinga har nå kommet opp i 215, og Mathisen har ingen planer om å gi seg med samlingen av hodeplagget med det første.
– Akkurat nå venter jeg på at en kamerat fra Trondheim skal sende opp et par, sier Mathisen.
Rundt 100 av capsene har fått plass inne på soverommet. Resten befinner seg inne i boden på hver sin spiker. (ANB)
Kommentar: Norge er i ferd med å få en tredelt industri.
Les hele kommentaren her
Politiet mener en av bistandsadvokatene i terrorsaken har lekket til mediene og ber Oslo tingrett tilbakekalle oppnevnelsen.
Fam Irvoll holdt visning i Oslo tirsdag kveld. Fargerike og lekne kreasjoner, også for barn, slo godt an under Oslo Fashion Week.
Se bildene herChrister Sjögren, Charlotte Perelli, Lotta Engberg og flere kjente fjes deltar i Melodifestivalen.
Se alle artistene!