...
AUF-leder Eskil Pedersen havner i godt selskap når han utnevnes til æresmedlem i Studentersamfundet i Trondheim. Foto: Terje Pedersen, ANB

Hedres som æresmedlem

AUF-leder Eskil Pedersen er utnevnt til æresmedlem i Studentersamfundet i Trondheim.

Publisert 29.04.2012 kl 09:43 Oppdatert 29.04.2012 kl 10:01

Tips ein venn på e-post:

– Det er det eksemplariske lederskapet Pedersen har vist som leder av AUF i tiden etter 22. juli som er bakgrunnen for tildelingen, skriver det 101 år gamle studentsamfunnet i en pressemelding.

Ifølge Aleksander Skre, styrets presseansvarlig, vil ærestittelen formelt bli tildelt på nasjonaldagen.

– Vi vil invitere ham til vår 17. mai-feiring. Han er jo en etterspurt mann, så i tilfelle han ikke kommer har han åpnet for å sende en videohilsen, sier Skre til Adresseavisen.

Pedersen havner i godt selskap som æresmedlem i Studentersamfundet. Blant tidligere æresmedlemmer er Gro Harlem Brundtland, Jonas Gahr Støre og Kåre Willoch. (ANB-NTB)

På forsiden nå


...

Held seminar i Stavanger

Nyhende Torsdag 23. mai arrangerer Umoe Schat-Harding seminar om livbåtar i Stavanger. Les meir

...

Elbilen på plass i tunet

Nyhende Den første kommunale elbilen er no komen til Halsnøytunet. Les meir

...

Auka mest

Nyhende Mekk har fått ny pris. Les meir

...

Kyrkjesøndag og konsert

Kultur Pinsedag inviterer Åkra bygdelag til si årvisse samling i Åkra. Gjennom denne dagen vil me innby folk til bygda vår, knyta saman den gamle kyrkjesokna og gje menneske ein møteplass rundt eit godt måltid mat. Les meir

Til Grasrotandelen

Tips oss

Telefon: 53 48 21 45
E-post: redaksjon@kvinnheringen.no

Kontakt oss

Sentralbord: 53 48 21 30
Postadresse: Kvinnheringen
5460 Husnes

Annonser

E-post: annonse@kvinnheringen.no
Marknadssjef: Haldor Herland
Telefax: 53 48 21 55

Redaksjonen

Ansvarleg redaktør: Tomas Bruvik

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.