Bekrefter 15 siktelser

Oslo (ANB-NTB): Medregnet selskaper er det tatt ut 15 siktelser i korrupsjonssaken i Forsvaret, opplyser statsadvokat Geir Kavlie i Økokrim.

Publisert 12.12.2007 kl 14:12 Oppdatert 12.12.2007 kl 14:47

Tips ein venn på e-post:

...
Foto: ANB arkiv

Siktelsene gjelder både på giver- og mottakersiden. På giversiden er det flere selskaper, opplyser Kavlie til NTB. Men han vil ikke si hvor mange selskaper som er omfattet av siktelsene og heller ikke hvor mange personer, eller navn på personer og selskaper.

Siemens siktet

Det ble tirsdag foretatt ransaking av politiet hos flere personer og hos selskapet Siemens. Kommunikasjonsdirektør Gry Rohde Nordhus har ifølge VG bekreftet at Siemens AS er siktet sammen med styremedlem Hans Lødrup og direktør Frank Almaas.

Forsvarets operative toppsjef, viseadmiral Jan Reksten, er ifølge flere aviser siktet sammen med kontreadmiral Atle Torbjørn Karlsvik.

Reksten sier at han er uskyldig og vil bli sittende i stillingen til tross for at han er siktet for korrupsjon.

Vitner

VG knytter også ombudsmannen for Forsvaret, Kjell Arne Bratli, til en mulig siktelse, men Bratli avkrefter dette overfor NTB.

– Verken jeg eller tidligere øverstkommanderende for Nord-Norge, Einar Skorgen, er siktet i saken, vi er vitner.

Geir Kavlie understreker at alle som er siktet, er uskyldige inntil det motsatte er bevist.

– Målet vårt er å finne ut om det er skjedd noe straffbart. Det er vår fremste oppgave, og vi trenger å ta noen steg videre i saken før vi kommer så langt, sier Kavlie til NTB. (ANB-NTB)

Mest lese no

Gratis nettavis

...

Nyhende www.kvinnheringen.no: Grunna tekniske vanskar med nettavisa vår vil det vera gratis å lesa avisa på nett i helga.

Les meir

...

Samband i det blå

Nyhende www.kvinnheringen.no: Eit Fjelbergsamband ser framleis ut til å liggja langt fram i tid. Les meir

...

Over tonnet i Uskedalselva

Nyhende I fiskesesongen 2011 vart 6687 kg laks og 2722 kg sjøaure tatt opp frå elvane i Hordaland. Les meir

...

Ikkje hardt skadd

Nyhende www.kvinnheringen.no: Kvinna som køyrde av vegen ved Eidsvik skipsbyggjeri torsdag ettermiddag fekk ingen alvorlege skader. Les meir


Tips oss

Telefon: 53 48 21 45
E-post: redaksjon@kvinnheringen.no

Kontakt oss

Sentralbord: 53 48 21 30
Postadresse: Kvinnheringen
5460 Husnes

Annonser

E-post: annonse@kvinnheringen.no
Marknadssjef: Haldor Herland
Telefax: 53 48 21 55

Redaksjonen

Ansvarleg redaktør: Tomas Bruvik

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.