Facebook gjør deg mer produktiv

Halvparten av alle selskaper blokkerer den populære siden, men nå mener Gartner-analytikere at Facebook faktisk kan øke produktiviteten.

Publisert 06.11.2007 kl 10:25 Oppdatert 06.11.2007 kl 11:01

Tips ein venn på e-post:

...
Facebook gjør deg mer produktiv

Det er under ITExpo i Cannes at Gartner-analytikeren Peter Sondergaard kommer med den noe oppsiktsvekkende påstanden, skriver IDG Sverige.

Bakgrunnen er at de gode økonomiske tidene i USA og Europa er på hell for denne gang, og de selskapene som vil klare seg best er de som satser på innovasjon, mener Gartner.

Sondergaard mener IT-avdelinger ikke har vært spesielt innovative de siste fem årene, og mener nye ideer må utvikles.

Én slik ide som ikke koster mye penger er de ansattes bruk av Facebook. Gartner-analytikeren trekker fram en australsk bank som eksempel. De ikke bare tillater bruk av Facebook i arbeidstiden, de oppmuntrer til bruken. Banken har oppdaget at de ansatte blir mer produktive når de kommuniserer med hverandre og deler erfaringer og ideer via nettsiden. De blir mer kreative og bidrar til å skape mer og mer lønnsom business.

Sondergaard mener de positive effektene veier tyngre enn den eventuelle risikoen selskapene løper ved å la sine ansatte skrible på Facebook, for eksempel ved å lekke selskapsinformasjon.

Relaterte artikler

MySpace og Google med felles front
Vil ha eget register mot nettreklame
Nytt nettsamfunn fra Google i dag?
5 supersider du aldri har hørt om
Kan internett forsvinne?
Facebookansatte overvåker deg
Apple, Nokia og MySpace åpner dørene
Disse kan vinne Gulltasten
Offentlig ansatte fikk reprimande
Hamstre på Viagra og vanilje fra møkk
IDE

5 siste hos www.teknofil.no

Facebook gjør deg mer produktiv
Se Nattverden i detalj
Slank perle fra Nokia
Blås liv i dingsene
Prøv ut Windows Home Server

Les flere saker hos www.teknofil.no

Mest lese no

...

Uavgjort for Trio

Sport www.kvinnheringen.no: Trio spela 3–3 mot Falkeid i vintercupen torsdag. Les meir

...

Vann aviskonkurranse

Nyhende www.kvinnheringen.no: 7. trinn ved Omvikdalen skule gjekk til topps i Kvinnheringen sin aviskonkunkurranse og vann ein premiesjekk på 1.500 kroner. Les meir

...

For dårleg tryggleik

Nyhende www.kvinnheringen.no: Kvinnherad og Bømlo Eldreråd ber no forsikringsselskapa vurdera tryggleiken ved billettsal på snøggbåtane. Les meir

...

Mottok pengegåve

Nyhende www.kvinnheringen.no: Onsdag fekk Husnes Musikklag overrekt ein sjekk på 25.000 kroner frå Sparebank1 SR-Bank. Les meir


Tips oss

Telefon: 53 48 21 45
E-post: redaksjon@kvinnheringen.no

Kontakt oss

Sentralbord: 53 48 21 30
Postadresse: Kvinnheringen
5460 Husnes

Annonser

E-post: annonse@kvinnheringen.no
Marknadssjef: Haldor Herland
Telefax: 53 48 21 55

Redaksjonen

Ansvarleg redaktør: Tomas Bruvik

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.