Oslo (ANB-NTB): Hans Lødrup trekker seg fra styret i Siemens som følge av korrupsjonssaken der Forsvaret er involvert.
Kampstart om:
| Publisert 12.12.2007 kl 12:17 Oppdatert 12.12.2007 kl 12:19 |
Selskapet skriver i en pressemelding at det er omdømmebelastningen den såkalte Alicante-saken har påført Siemens, som har ført til at morselskapet Siemens AG og Lødrup har blitt enige om at han trer ut av styret.
Hans Lødrup hadde sittet som styreformann i Siemens AS siden april 2004 da han allerede i slutten av mai trakk seg fra vervet. Beslutningen ble tatt etter avsløringene om at selskapet spanderte golfturer på forsvarstopper.
Nå har altså omdømmebelastningen blitt så stor at Lødrup også trer ut av styret.
Anne Kathrine Slungård er utnevnt som ny styreleder i Siemens etter Lødrup. Slungård har sittet i styret siden 2006. (ANB-NTB)
I år tyder mye på at lønnsoppgjøret i privat sektor mer vil dreie seg om lavtlønte kvinner, med hotell- og restaurantansatte i front, enn om gutta på gølvet i verkstedindustrien.
Les kommentaren
Det gjelder å ikke skrape opp cruiseskipet til 5,3 milliarder kroner. Sjekk hvordan det gikk.
Se bildene her