– Ingen korrupsjonskultur i Forsvaret

Oslo (ANB-NTB): Forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap) avviser at det er noen korrupsjonskultur i Forsvaret.

Publisert 12.12.2007 kl 14:11 Oppdatert 12.12.2007 kl 18:19

Tips ein venn på e-post:

...
Forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen Foto: Terje Pedersen, ANB

Økokrim har tatt ut til sammen 15 siktelser i korrupsjonssaken i Forsvaret. Flere av de siktede er ledere i Forsvaret.

– Dette er alvorlig, men da jeg tiltrådte som forsvarsminister, satte jeg ned den første granskningskommisjonen i Forsvaret, Dalseide-utvalget. Det vi nå ser er jo resultatet av den granskingen og oppfølgingen av den, sier forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen til NRK.

Hun avviser at det er noen korrupsjonskultur i Forsvaret.

– Dette dreier seg om enkelttilfeller. Det er veldig beklagelig, men her skal vi rydde opp, sier forsvarsministeren.

– Vi må ikke glemme at det jobber mer enn 15.000 mennesker i Forsvaret, men samtidig er dette bevis på at det har forekommet brudd på regelverket, noen steder også lovbrudd. Derfor er det svært viktig at vi følger opp. Dette tar vi veldig alvorlig, understreker hun.

Hun vil ikke si noe om framtiden til lederne i Forsvaret som nå er siktet for korrupsjon.

– Ledere i Forsvaret er helt avhengige av full tillit. Samtidig er det slik at arbeidslivets gjelder også her, så dette må vi komme tilbake til, sier hun. (ANB-NTB)


Tips oss

Telefon: 53 48 21 45
E-post: redaksjon@kvinnheringen.no

Kontakt oss

Sentralbord: 53 48 21 30
Postadresse: Kvinnheringen
5460 Husnes

Annonser

E-post: annonse@kvinnheringen.no
Marknadssjef: Haldor Herland
Telefax: 53 48 21 55

Redaksjonen

Ansvarleg redaktør: Tomas Bruvik

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.