...

3D til PS3

Har du en Playstation 3, kan du oppdatere den til 3D-spiller gratis.

Publisert 04.06.2010 kl 16:44 Oppdatert 10.01.2011 kl 10:39

Tips ein venn på e-post:


[Teknofil.no]: De aller fleste av oss må kjøpe en ny videospiller om vi skal få oppleve 3D. Men har du en Playstation 3 stående i stua, vil den kunne oppgraderes med en enkel programvareoppdatering.

– Playstation 3-brukere verden over vil bare trenge å oppgradere systemprogramvaren via nettet, uten noen merkostnad, sier visepresident for utvikling ved Sony, Nainan Shad.

Etter oppdateringen vil maskinen kunne kjøre 3D-spill. I tillegg må du ha en TV som støtter 3D-bilder og anskaffe briller og nye kabler før du kan få opplevelsen.

Konsollen kan for tiden kjøpes i norske butikker for rett over to tusen kroner. Her kjøper du Playstation 3 billigst.

De første Playstation-eierne som får gleden av oppdateringen er - typisk nok - Japan. Oppdateringen vil rulles ut på japanske konsoller 12. juni, mens europeiske og amerikanske konsoller vil følge kort tid senere.

De første spillene som vil komme i 3D-utgave er Wipeout HD, MotorStorm og de japanske titlene Starstrike HD og Mr. Pain. Det vil også satses tungt på 3D i den kommende stortittelen Killzone 3.

Sony tror at spill vil ha mer utbytte av 3D enn film, og tar bilspill som et godt eksempel.

– Når du kikker ut av cockpiten i en racingbil er det vanskelig å anslå når svingen kommer, siden du sitter lavt og kjører på en flat bane. 3D forandrer på det. Her er jeg, der er slutten av bilen, der er slutten av veien, forklarer PR-ansvarlig David Wilson til PS Extreme.

Filmer kommer senere
Støtte for 3D-filmer på Blu-Ray vil ikke komme før i en oppdatering mot slutten av året ifølge ShackNews.

Sony avslørte planene sine allerede i september i fjor, og håper at 3D-oppgraderingen er det som skal til for å ta ledelsen tilbake i konsollmarkedet. Per dags dato finnes det 30 millioner Playstation 3 på verdensbasis som kan få 3D-muligheten aktivert.

Lyst å vite mer? Les vår guide:
Slik får du 3D-film i stua

Mest lese no

...

Uavgjort for Trio

Sport www.kvinnheringen.no: Trio spela 3–3 mot Falkeid i vintercupen torsdag. Les meir

...

Vann aviskonkurranse

Nyhende www.kvinnheringen.no: 7. trinn ved Omvikdalen skule gjekk til topps i Kvinnheringen sin aviskonkunkurranse og vann ein premiesjekk på 1.500 kroner. Les meir

...

For dårleg tryggleik

Nyhende www.kvinnheringen.no: Kvinnherad og Bømlo Eldreråd ber no forsikringsselskapa vurdera tryggleiken ved billettsal på snøggbåtane. Les meir

...

Mottok pengegåve

Nyhende www.kvinnheringen.no: Onsdag fekk Husnes Musikklag overrekt ein sjekk på 25.000 kroner frå Sparebank1 SR-Bank. Les meir


Tips oss

Telefon: 53 48 21 45
E-post: redaksjon@kvinnheringen.no

Kontakt oss

Sentralbord: 53 48 21 30
Postadresse: Kvinnheringen
5460 Husnes

Annonser

E-post: annonse@kvinnheringen.no
Marknadssjef: Haldor Herland
Telefax: 53 48 21 55

Redaksjonen

Ansvarleg redaktør: Tomas Bruvik

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.