Washington (ANB-NTB-Reuters): – Vi erkjenner disse feilene, vi ber om unnskyldning for dem, og vi har lært av dem.
| Publisert 23.02.2010 kl 13:48 Oppdatert 23.02.2010 kl 13:51 |
Ordene tilhører bilprodusenten Toyotas øverste sjef i USA, Jim Lentz, Han beklager overfor Kongressen det han kaller uakseptable utsettelser i arbeidet for å rette opp sikkerhetsproblemer med flere modeller.
– Vi forstår nå at vi må tenke annerledes når vi undersøker klager, og kommunisere raskere, bedre og mer effektivt med kundene og myndighetene, sa han i en forklaring til kongresskomiteen som undersøker Toyotas sikkerhetskrise.
Obama-administrasjonen vil ta Toyotas øverste sjef Akio Toyoda på hans ord om at bilprodusenten arbeider hardt for å løse problemene som er oppstått, sier USAs transportminister Ray LaHood til Kongressen.
Ifølge LaHood er det viktige skritt Toyota har tatt gjennom innkallingen av over 6 millioner biler for å sjekke gasspedaler, bremsepedaler og gulvmatter. Men han ville ikke si at det nødvendigvis er svar på alle spørsmål.
Toyoda skal selv gi sin forklaring til kongresskomiteen onsdag. (ANB-NTB-Reuters)
motormagasinet En 24-åring fra Bodø tjuvlånte en kostbar Audi i ett år. Les meir
motormagasinet Jaguar XJ tar innersvingen på både BMW og Mercedes. Les meir
motormagasinet Petter Solberg har skjøvet sykdomsproblemene til side – og leder rally Japan etter fredagens kjøring. Les meir
motormagasinet Den har takterrasse med boblebad, luksuskjøkken - og garasje til sportsbilen. Les meir
motormagasinet Nå kan du glemme sugekopper og ledninger over dashbordet. Les meir
www.kvinnheringen.no gir deg kortest mulig vei til de lokale kjøperne
Sjekk ut noen av de nye modellene til Harley Davidson.
Se alle bildene her
Test: Prius plug-in hybrid
motormagasinet Dette er Priusen du både fyller bensin og strøm på. Les meir
motormagasinet Møt Peugeot RCZ 1,6 THP - en helt uvanlig coupé. Og den er slående lik en gammel klassiker! Les meir
Kalender | ||
Nye bilder fra Autofoto | ||