Oslo (ANB): BMW X3 er drømme-SUV-en for mange nordmenn. Her kan det være mye penger å spare på bruktimport.
Det er ikke mer enn bare to-tre år siden at SUV-er skulle være store. Og BMW var tidlig ute med downsizing over SUV-temaet. Bilen ble - tross litt skepsis til å begynne med – godt mottatt.
Etterpå kom både Audi Q5 og Volvo XC60 som også regnes som de nærmeste konkurrentene, men som forsatt koster mye mer som brukt, fordi de er nyere.
Her har vi en fin og velholdt èn-eiers BMW X3 2,0d med full servicehistorikk. Bilen er sortlakkert, har grått skinninteriør, 150 hk dieselmotor og så klart firehjulstrekk. Den har gått 90 000 kilometer og er drøyt fire år gammel.
Den er relativt velutstyrt også. Comfortpakke, stort navigasjonsanlegg, ESP, åtte airbager, xenonlys, stor stereo, regnsensor og parkeringssensor - bare for å nevne noe.
Les vår test av BMW X3 her
Bilen selges for 20.900 Euro i Tyskland. Og vi fant den til salgs på www.mobile.de
Dette er en bil som mange familier drømmer om. Pen, velkjørende, en passe dose status – uten å bli vulgær og med god framkommelighet.
Plassen duger også for de aller fleste, og X3 er faktisk mye nærmere storebror X5 i plass enn hva man skulle tro. Rett og slett en bil som er lett å like. X3 begynner å få noen år på baken etter hvert, men vi har ikke hørt konkrete rykter om arvtager ennå, men antar at den ikke er veldig langt unna...
Prisene har falt litt på BMW X3 her hjemme de siste par årene, men det er fortsatt penger å spare.
Vår bil kommer altså inn for drøye 300 000 kroner. Det man må være obs på er at prisene varierer mye i forhold til utstyr på disse bilene, og man må holde tunga rett i munnen når man sammenlikner biler / priser.
Som vanlig fant vi en «tvilling-bil» til salgs i Norge. Sammenliknet med denne, sparte vi ca 50.000 kroner.
Tollverdi:139.664,-
Mva: 34.916,-
Vektavgift: 120.315,-
Motoreffektavgift: 41.974,-
CO2-avgift: 62.484,-
Bruksfradrag: -94.405,-
Vrakpant + klimagassavgift: 1.559,-
Sum engangsavgifter: 131.927,-
Sum avgifter inkl. mva: 166.843,-
Moms frakt: 1.125,-
Dette må du vite om bruktbil-import
Ble produsert i bare ett år - Tommy fra Ålesund har sikret seg et e...
10.02.12 - 51:27
Noen utfordringer blir for store selv for tekniske ringrever...
10.02.12 - 06:38
Klar for en liten utfordring? Her er Brooms helge-quiz
10.02.12 - 59:32