...
Audi A1-en er dekorert av den berømte samtidskunstneren Damien Hirst og er absolutt som et kunstverk å regne. Foto: Audi

Denne bilen er et kunstverk

Oslo (ANB/Broom.no): Og prisen er deretter: Over tre millioner kroner!

Knut Skogstad, Broom.no E-post
Publisert 29.06.2010 kl 10:04 Oppdatert 30.06.2010 kl 13:46

Tips ein venn på e-post:




Synes du dette ser ut som en Audi A1 som har blitt overfalt av en graffiti-gjeng? Da tar du feil – og da skjønner du neppe hvorfor denne bilen kunne bli solgt for hele 350.000 pund heller.

Dette var nemlig høydepunktet under auksjonen som ble avholdt under Sir Elton Johns «White Tie & Tiara Ball» forleden. Audi A1-en er dekorert av den berømte samtidskunstneren Damien Hirst – og er absolutt som et kunstverk å regne.


AIDS Foundation

Da er det heller ikke rart at prisen gikk skikkelig til værs. Kjøperen kan glede seg over å ha en bil absolutt ingen andre har maken til. Og attpåtil kan han kjøre rundt i en A1 lenge før alle andre.

Pengene går til Elton Johns egen AIDS Foundation, du kan lese mer om det viktige arbeidet de gjør på www.ejaf.com.

LES OGSÅ: Audi A1 blir en prisbombe


700 gjester

Foreløpig er det ikke kjent hvem som bladde opp og stakk av med bilen. Men han eller hun var i alle fall en av nesten 700 (!) VIP-gjester som var til stede under happeningen som fant sted i Elton Johns hjem (det må være romslig!) i England.

Og har du ikke 3,5 millioner kroner liggende og slenge, kan du jo glede deg over at Audi A1 starter på under 200 000 kroner når den om ikke altfor lenge kommer til Norge. (ANB)

LES OGSÅ: Denne Audien er historisk

Biler til salgs lokalt


De nyeste annonsene:

404 - Not found

Error message: Not enough arguments given

Dagens videoklipp:

...

To stk. scooter-vrak

klipp Vi går mot høysesong for scooterfolket. Så følg med... Les meir



Tips oss

Telefon: 53 48 21 45
E-post: redaksjon@kvinnheringen.no

Kontakt oss

Sentralbord: 53 48 21 30
Postadresse: Kvinnheringen
5460 Husnes

Annonser

E-post: annonse@kvinnheringen.no
Marknadssjef: Haldor Herland
Telefax: 53 48 21 55

Redaksjonen

Ansvarleg redaktør: Tomas Bruvik

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.