Skal du gå Kvinnheradløpet i helga? Sjekk her om du eller nokon du kjenner får merke!

I fjor var Tuva Lund (t.v.) og Erle Marie Korsvold blant den yngre garden som gjennomførte Kvinnheradløpet med smil rundt munnen. (Arkivfoto).

I fjor var Tuva Lund (t.v.) og Erle Marie Korsvold blant den yngre garden som gjennomførte Kvinnheradløpet med smil rundt munnen. (Arkivfoto).

Artikkelen er over 1 år gammel

Kåre Eik gler seg som alltid til Kvinnheradløpet. På søndag blir det arrangert for 36. gongen.

DEL

Mange familiar har gjort det til ein tradisjon å setja av første søndagen i oktober for å gå Kvinnheradløpet saman. Somme har gått heilt sidan løpet starta opp i 1982. Kåre Eik, som har vore med i arrangørnemnda sidan starten, synest det er kjekt at løpet har bestått i alle desse åra, og at det framleis er populært.

– Eg har tenkt litt på den utviklinga som har skjedd sidan den gongen løpet starta. Ikkje gjekk vi rundt med mobilar, internett og e-post var ukjent. Mykje har forandra seg. Men løpet består, og har blitt ein god tradisjon, poengterer han.

Konkurranseklassen har elles fått færre deltakarar sidan starten. Under toppåret i 1990 deltok 183 personar i tidklassen, medan 792 gjekk i turklassen. I fjor sprang 49 i tidklassen, medan det var 707 trimmarar. Ungdomsskulen i Rosendal hadde sitt eige løp fredagen i forkant med 137 deltakarar.

– Tidklassen har fått færre deltakarar dei seinare åra, men vi merkar ei litt aukande interesse igjen no som løypa har blitt 5,8 kilometer i staden for 9,2, seier Eik.

Han gler seg til løpet på søndag, og håpar mange - både kvinnheringar og andre - finn vegen til Rosendal og deltar på det flotte arrangementet.

30 års merke i 2017:

NamnFødd PostnrTot.
Enæs, Elin N1960546429
Huse, Bjørg Frøystein 1956547229
Lothe, Rolf 1949547029
Måkestad, Astri1956547229
Ripel, Sigrunn19475464 29
Støve, Betty1946547029

20 års merke i 2017:

NamnFøddPostnrTot.
Børsheim, Nina1957547019
Eikeland, Astrid 1952547019
Enes, Leif Sverre1954547519
Framnes, Leif M1944546319
Guddal, Leiv1940 5472 19
Havnerås, Merete1984 5460 19
Hellesøy, Åsmund 19735474 19
Håvik, Marta Margrethe1940547019
Mehl, Jonas Are1998547019
Myklebust, Gerd1950546319
Omvik, Silje Marie1992 546419
Sellevold, Gisle 1951559519
Skeie, Daniel19625470 19
Solheim, Trine L. R. 1987547419
Steinsvik, Olav1942 547019
Underhaug, Kjell Ove 1961547019
Uppheim, Eli1950547219
Uppheim, Sigrid 1923547019
Vaage, Bjørn1947 547219
Vaage, Torborg 1952547219
Øye, Torger1951 5463 19
Øyre, Malene 1990547019

10 års merke i 2017:

NamnFøddPostnrTot.
Aarsand, Trond Olav 198754759
Bjørke, Kjetil 198654629
Brundtland, Grethe 1947 54649
Bråtun, Svein Ove196454749
Bøyum, Erlend197154709
Egeland, Kjetil 1988 54649
Eide, Magnar1935 5451 9
Eikenes, Øystein19885470 9
Enes, Ina H1996 54749
Fredheim, Erlend J. 199954709
Furnes, Tore 19615470 9
Gjuvsland, Mariell 1996 54709
Grønhaug, Gerd 1939 54609
Guddal, Mette 194754649
Haavik, Synne 2001 54649
Hansen, Helene200854649
Havnerås, Alf Ove1959 4500 9
Hellenes, Ronald 196354709
Hestad, Georg 19725464 9
Hestad, Kristine1973 54729
Hjelmeland, Erik 20015475 9
Jensen, Dagfinn195554609
Jensen, Laila 19715464 9
Jensen, Sindre Nymark19835460 9
Kristensen, Martin H. 199154709
Kroka, Joa Saghaug200754639
Kårstad, Ingeborg19935474 9
Kårstad, Jan Ove1958 5474 9
Kårstad, Mona 1983 54749
Lilleaas, Bjarne195254709
Ljostveit, André19815472 9
Ludvigsen, Ingeborg E.199554709
Lunde, Kristine 19975472 9
Marken, Jørn1999 54709
Maurangsnes, Eirun199054749
Mehl, Kjetil 198954709
Mehl, Kristine 193554649
Moen, Karianne F. 200254709
Monsen, Torstein198754639
Myklebust, Elin198254649
Naterstad, Annbjørg1990 54729
Nerhus, Ruth Elisabeth1992 54759
Olsen, Anne-Lise1966 54729
Olsen, Tor Skeie1976 5464 9
Olsen, Torstein K. 20015470 9
Omvik, Sindre1993 5464 9
Pedersen, Andreas O.1990 54649
Pedersen, Siv T. O. 1967 5464 9
Ricardsen, M. Anne M. 19965470 9
Riise, Ørjan197154709
Saghaug, Geir S. 1955 54529
Sandvik, Grethe1964 54729
Seglem, Amalie S. 2005 5472 9
Skeie, Leif197354729
Skåla, Andreas Vedaa 1997 54709
Skår, Oddmund19885472 9
Slaatten, Inger-Johanne19535470 9
Soltveit, Line197354639
Steffensen, Frida 2007 5464 9
Steinsvik, Kristian E.2002 54709
Straume, Bjørn195654749
Sundal, Anita198754749
Sunde, Kjersti Skeie 19895470 9
Thorup, Edvard 1922 5470 9
Tofte, Hildegunn H. 19815454 9
Torsnes, Geir196354009
Utne, Øyvind197854709
Vik, Jens1991 54709
Våge, Magne Løvfall 1999 54749
Walle, Line 19845464 9
Øvstebø, Ørjan H.1999 5474 9
Øyjord, Lars-Lidvard19785470 9
Øyjord, Marte K. 198454709
Årvik, Gunnar196254709

Artikkeltags