Skyttarstemna: Sjå full resultatoversikt her

Av
Artikkelen er over 1 år gammel
DEL

Arild Røyseth vant stemnet i klasse 3-5 med 346 poeng, eit poeng føre Dag Skår og Ørjan Almeland Sjo.

Det beste resultatet kom ikkje uventa i klasse eldre rekrutt der Joakim Øye skaut fullt hus 350 poeng med 30 av skota i sentrum. Andreas Hansen frå arrangørlaget vann klasse rekrutt med 347, han vann òg klasse rekrutt på Husnesminiatyren.

22 personar deltok i klassen nybegynnar ungdom som viser at rekrutteringa er bra der hovuddelen skyt for Kvinnherad Skyttarlag.

Sjå resultata frå Husnesminiatyren nedst i saka!

Rosendalsminiatyren (Westcon Cu, Kvh. SKL, 13-19.11.2017:

Rekrutt:

1. Andreas Hansen, Kvh.       347

2. Trond Kvestad, Folgefonn 344

3. Haldor Valø, Stord             340

14. Kristine P. Opdal, H&Ø     295

Eldre rekrutt:

1. Joakim Øye, Tørvikbygd    350

10. Erlend K. Sund, Husnes   345

11. Erika P. Nygaard, Høy.    344

12. Maren Jensen Nes, H&Ø  344

16. Dina GH. Haugse, Kvh.   341

 19. Mia Jensen Nes, H&Ø     337

20. Sander Kvame, Kvh.        335

22. Sondre Bjørke, Kvh.        330

Junior:

1. Ragnhild Lien, Ølen                      345

2. Katrine V. Lothe, Stord                344

3. Morten Øyeflaten, Strandebarm   342

5. Lars Ole Skeie, Kvh.                      322

V65:

1. Einar Vorland, Bømlo         348

2. Håkon Leganger, Kvh.       348

3. Knut Dalland, H&Ø             347

13. Arild Røyrvik, Husnes        336

16. Hans G. Tufta, H&Ø          334

V73:

1. Johannes S. Bakke, Strb.   347

2. Nils Lothe, Jondal               346

3. Torleif Storhaug, Jondal     345

5. Kristian Djuvsland, H&Ø     344

7. Kåre Kroka, Kvh.                342

9. Jan Fredrik Einvik, Kvh.      341

11. Morten Røssland, Husnes     337

Klasse 1:

1. Jarle Harkestad, Jondal      249

2. Tonje GH. Tøsdal, Os        248

3. Jørn Hjelmeland, Kvh.       248

4. Tor M. Vikane, Folgefonn  246

5. Morten Sund, Husnes         244

6. Sigurd Seim, Kvh.     243

9. Elin Håvik, H&Ø      237

10. Tore Furdal, Kvh.   223

Klasse 2:

1. Heidi Holmqvist, Karmøy  346

2. Daniel Bu, Strandebarm     343

3. Ove Steinkjellå, Karmøy    343

5. Elisabet E. Næs, Kvh.        341

6. Sigurd Hatteberg, Kvh.      338,

7. Jens Åge Fossberg, Kvh.    338

8. Jens P. Fossberg, Kvh.       337

12. Leif Skeie, Kvh.                331

13. Margrete G. Mehl, Kvh.   330

Klasse 3-5:

1. Arild Røyseth, Å/H                   346

2. Dag Skår, Tørv.                      345

3. Ørjan A. Sjo, Kvh.                   345

8. Samson O. Kvame, Kvh.         342

10. Audun Fossberg, Kvh.           342

11. Frode Markhus, Husnes          342

19. Harald Rørvik, Husnes             339

20. Heine Nes, H&Ø                       338

22. Jan Gunnar Tufta, H&Ø            338

27. Unni Gorm-Hansen, Kvh.          336

Arvid Tufta, Kvh.                            335

33. Ada Margrethe Seim, Kvh.        334

38. Dagfinn Mehl, Kvh.                   330

39. Terje Hus, Kvh.                       330

40. Harald Haavik, H&Ø                 327

43. Magne Wollheim, Kvh.             313

V55:

1. Berge Legland, Strandvik            349

2. Leiv Håkon Kaldestad, Husnes    343,

3. Marianne Lilletveit, Granvin        342

6. Ole Bennæs, Kvh.                     337

8. Arnt Orholm, Kvh.                    337

Nybegynner Ungdom:

Erik Aakre, Kvh.                       220

Erlend Aakre, Kvh.                    219

Tord L Furdal, Kvh.                  231

Lars-Owe Grindheim, Kvh.        227

Håkon K. Guddal, Kvh.              239

Helene Hansen, Kvh.                221

Tord S. Hatteberg, Kvh.          232

Torje H. Hatteberg, Kvh.         227

Jan Åge Sjo Kårstad, Kvh.       226

Sigri Lekva, Kvh.                     223

Aleksander H. Melheim, Kvh.    220

Karoline E. Myklebust, Kvh.     225

Marcus Myklebust, Kvh.          235

Sivert E. Myklebust, Kvh.        230

Elias N. Nygaard, Høyl.            214

Andreas Pettersen, Kvh.         235

Frida Steffensen, Kvh.            227

Christian R. Tofte, Kvh.          232

Nils Ivar M. Vorland, Kvh.       224

Hjalmar Ølvestveit, Kvh.        239

Husnesminiatyren (Westcon cup), Husnes SKL, 15-19.11.2017:

Det vart innertiarane som avgjorde kampen om sigeren i klasse 3-5. Det vart til slutt Ørjan Almeland Sjo med 346 og 17 innertiarar som vann framføre Harald Brekke, Strandebarm med 346 og 16 innertiarar. Nr. 3 vart Liv Sollesnes Jondal, med 346 og 15 innertiarar. Aksje i pokalen med lågast plassiffer på Husnesminiatyren og Rosendalsminiatyren var òg Ørjan Almeland Sjo med plassiffer 4.

Rekrutt:

1. Andreas Hansen, Kvh.       346

2. Haldor Valø, Stord             345

3. Tuva Eskeland, Stord        344

Eldre rekrutt:

1. Joakim Øye, Tørv.    350

2. Olve G. Birkeland, H&Sveio       349

3. Hauk Hamre-Hagen, Etne  349

5. Dina GH. Haugse, Kvh.     346

9. Erika P. N. Nygaard, Høyl.         345

11. Erlend K. Sund, Husnes   345

16. Sander Kvame, Kvh.        340

Junior:

1. Katrine V. Lothe, Stord      348

2. Ragnhild Lien, Ølen  346

3. Morten Øyeflaten, Str.       343

V65:

1. Eyvind Bjørsvik, Askøy     350

2. Jan M. Ellingsen, Karmøy  348

3. Håkon Leganger, Kvh.       347

5. Knut Dalland, H&Ø  346

15. Arild Røyrvik, Husnes     339

V73:

1. Lars Ketil Færevåg, Jondal 348

2. Nils Lothe, Jondal     348

3. Johannes S. Bakke, Str.     348

4. Morten Røssland, Husnes  344

8. Kåre Kroka, Kvh.     339

Klasse 1:

1. Jarle Harkestad, Jondal      248

2. Tonje Tøsdal, Os      248

3. Jørn Valø, Stord       247

5. Morten Sund, Husnes         245

6. Jørn Hjelmeland, Kvh.       244

Klasse 2:

1. Elisabet E. Næs, Kvh.        345

2. Margrete G. Mehl, Kvh.     343

3. Ove Steinkjellå, Karmøy    342

6. Jens Åge Fossberg, Kvh.    338

7. Leif Skeie, Kvh.        337

8. Sigurd Hatteberg, Kvh.      336

15. Jens P. Fossberg, Kvh.     327

Klasse 3-5:

1. Ørjan Almeland Sjo, Kvh.  346

13. Frode Markhus, Husnes   342

17. Harald Rørvik, Husnes     339

21. Audun Fossberg, Kvh.     339

22. Arvid Tufta, Kvh.   339

27. Ada Margrethe Seim, Kvh.        338

28. Samson Olai Kvame, Kvh.        335

29. Amund Utne, Husnes       335

30. Terje Hus, Kvh.      335

31. Dagfinn Mehl, Kvh.          333

32. Magne Wollheim, Kvh.    335

33. Unni Gorm-Hansen, Kvh.          334

V55:

1. Leiv H. Kaldestad, Husnes 349

7. Arnt Orholm, Kvh.   334

Hovedskyting:

Klasse NU:

Mathias Brkic Kloster, Husnes        221

Helene Hansen, Kvh.    222

Aurora Holmedal, Husnes      215

Håkon Kvamme, Husnes        200

Lars Kvåle, Husnes       206

Elias N. Nygaard, Høyl.         228

Klasse R:

1. Andreas Hansen, Kvh.       249

2. Haldor Valø, Stord   249

3. Thomas Tofte, Ølen  245

Klasse ER:

1. Joakim Øye, Tørvikbygd    250

2. Olve G. Birkeland, H&Sveio       249

3. Hauk Hamre-Hagen, Etne  249

5. Erika N. Nygaard, Høyl.    248

6. Dina Gh. Haugse, Kvh.      248

13. Sander Kvame, Kvh.        246

15. Erlend K. Sund, Husnes   246

Klasse NV:

1. Leif Gunnar Vatna, Stord   245

2. Sølvi Lie, H& Sveio  238

3. Eirik Kvåle, Husnes  231

4. Hans Einar Holmedal, Husnes     226

5. Elin Westerlund, H&Sveio 226

Klasse V65:

1. Eyvind Bjørsvik, Askøy     250

2. Håkon Leganger, Kvh.       250

3. Jan M. Ellingsen, Karmøy  248

7. Knut Dalland, H&Ø  247

14. Arild Røyrvik, Husnes     243

Klasse V73:

1. Johannes S. Bakke, Str      250

1. Nils Lothe, Jondal     250

3. Lars Ketil Færevåg, Jondal 248

9. Kåre Kroka, Kvh.     242

Klasse 1:

1. Jarle Harkestad, Jondal      248

2. Tonje Tøsdal, Os      248

3. Jørn Valø, Stord       247

5. Morten Sund, Husnes         245

6. Jørn Hjelmeland, Kvh.       244

Klasse 2:

1. Elisabet E. Næs, Kvh.        247

2. Margrete G. Mehl, Kvh.     245

3. Ove Steinkjellå, Karmøy    244

4. Leif Skeie, Kvh.        243

5. Jens Åge Fossberg, Kvh.    242

10. Sigurd Hatteberg, Kvh.    239

14. Jens Petter Fossberg, Kvh.        236

Klasse 3:

1. Ada Margrethe Seim, Kvh. 242

2. Geir Skogøy, H&Sveio       237

3. Simon G. Simonsen, Karmøy      237

4. Amund Utne, Husnes         236

5. Samson Olai Kvame, Kvh. 235

Klasse 4:

1. Thorbjørn Samland, Skånevik     244

2. Frode Markhus, Husnes     244

3. Chris-Andrè B. Fauske, Str.        243

5. Harald Rørvik, Husnes       242

6. Audun Fossberg, Kvh.       241

9. Arvid Tufta, Kvh.     240

14. Terje Hus, Kvh.      236

15. Unni Gorm-Hansen, Kvh.          236

16. Dagfinn Mehl, Kvh.          236

Klasse 5:

1. Ørjan Almeland Sjo, Kvh.  247

1. Dag Skår, Tørvikbygd        247

3. Liv Sollesnes, Jondal 246

15. Magne Wollheim, Kvh.    240

Klasse V55:

1. Leiv H. Kaldestad, Husnes 249

2. Berge Legland, Strandvik   246

3. Kjell Ulvedal, Åsane/Hordvik      246

7. Arnt Orholm, Kvh.   237

Send tekst og bilde «

Vi vil gjerne høyra om smått og stort som går føre seg i Kvinnherad. Hjelp oss å vera overalt!

Artikkeltags