Resultat frå Kvinnheradmeisterskapen i langrenn

IVRIGE: Det var sol og fint, men litt lite snø då IL Ternen arrangerte Kvinnheradmeisterskap i langrenn på søndag. (Foto: Sjur Langesæter).

IVRIGE: Det var sol og fint, men litt lite snø då IL Ternen arrangerte Kvinnheradmeisterskap i langrenn på søndag. (Foto: Sjur Langesæter).

Av

Søndag arrangerte Idrettslaget Ternen Kvinnheradmeisterskap i langrenn i Fjellhaugen.

DEL


Det vart ei vellukka arrangement, sjølv om snøforholda var i minste laget, melder IL Ternen.

– Vi ønskjer å retta ein stor takk til Olav Gunnar Hjelmeland og Fjellhaugen-gjengen som passa på løypene, slik at vi fekk gjennomføra årets Kvinnheradmeisterskap. IL Ternen vil òg retta takk til alle som kom for å delta i løpet, publikum som bidrog med god stemning, og elles alle eldsjeler som gjennom heile året set fokus på ski og skiglede for alle i kommunen vår, skriv Julie H. Askeland i idrettslaget.


BARNESKIRENN

1. Åsne Rolland Seglem

2. Kristina Rolland Seglem

3. Kristoffer Enes

4. Ole Johannes Eira

5. Viljar Hella Berge Soldal

6. Wyam Rød Tvedt

7. Jonas Midthun Hjelmeland

8. Marius Kleven Hjelmeland

9. Cecilie Sundal Utne

10. Amalie Sundal Utne

11. Peder Sundal Utne

12. Andrea Huse Bjørnebøle

13. Sondre Bjelland Skeie

14. Helene Bjelland Skeie


KVINNHERADMEISTERSKAP

Jenter og gutar 8–10 år, 1 km:

Lillian Eikemo Steine, IL Ternen

Maiken Mehl, Dimmelsvik

David Holmedal, Utåker

Sondre Mehl, Dimmelsvik

Cecilie Sundal Utne, Rosendal TL

Sigurd Lunestad, Rosendal

Anna Simone Enes, Uskedalen

Ebba Hermann Fossli, Uskedalen

Ailo Mathias Eira, Uskedalen IL

Jenter 10 og 11 år, 2 km:

Julie Sandvik Aaseth, Omvikdalen IL

Linnea Myklebust Ripel, Uskedalen IL

Jenter 12 år, 2 km:

1. Maria Eikemo Ersland, IL Ternen: 6.35

Gutar 12 år, 2 km:

1. Eirik Ersland, Sandvoll: 5.31

2. Sondre Ersland, Sandvoll: 5.37

3. Amund Hella Berge-Soldal, Uskedalen: 5.39

Jenter 13 år, 3 km:

1. Ingeborg Eikemo Ersland, IL Ternen: 10.09

Gutar 13 år, 3 km:

1. Isak Solli Søllesvik, Omvikdalen IL: 9.16

2. Andreas Eikemo Ersland, IL Ternen: 10.40

Jenter 15 år, 5 km:

1. Thea Mathilde Rusten, Ternen IL: 22.17

Gutar 15 år, 5 km:

1. Eirik Steinsvik, Omvikdalen: 14.04

2. Jonas Solli Søllesvik, Omvikdalen IL: 14.16

3. Kristian Øvstebø, Uskedalen: 16.54

4. Torbjørn Haugland, Uskedal IL: 17.09

5. Karsten Bjørnebøle, Uskedalen: 17.13

Kvinner 18 år, 5 km:

1. Rikke Emilie Rusten, Øvre Ervik: 19.48

Kvinner 19–20 år, 5 km:

1. Veslemøy Haugland, Uskedal IL: 16.00

Menn 21–35 år, 10 km:

1. Johannes Heien, Ternen IL: 25.25

2. Johannes Hjelmeland, Dimmelsvik: 26.49

3. Kjetil Mehl, Dimmelsvik: 27.16

Menn 41–45 år, 10 km:

1. Håvard Pedersen, Ternen IL: 23.54

Menn 46–50 år, 10 km:

1. Magnar Rusten, Ternen IL: 26.09

Menn 61–65 år, 10 km:

1. Magne Heien, Ternen IL: 27.17

2. Iver Blokkum, Ternen IL: 29.33


Send tekst og bilde «

Vi vil gjerne høyra om smått og stort som går føre seg i Kvinnherad. Hjelp oss å vera overalt!

Artikkeltags